#
#
#
#
#
#
#
#

Navigácia

Vyhľadávanie

rozšírené vyhľadávanie ...

Aktuálne počasie

Počasie dnes:

21. 10. 2019

poloj

Denné teploty 18/22°C, v 1000m okolo 9°C.
Nočné teploty /°C.

Dátum a čas

Dnes je pondelok, 21.10.2019, 12:38:30

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 1
DNES: 317
TÝŽDEŇ: 317
CELKOM: 401099

Sviatok

Meniny má Uršuľa, Anatol, Anatólia, Antília

Obsah

Článok: Silvestrovská Estráda 2018

Typ: ostatné
Tak, ako po minulé roky, tak aj tento rok sa o dobrú zábavu a náladu na konci roku 2018 postarali i keď trocha omladení, členovia FS Vepor z Klenovca, ktorí neporušili zvyk a svojim programom nesklamali. Dňa 28. decembra 2018 sa v Kultúrnom dome v Klenovci konal v poradí už 45. ročník Silvestrovskej estrády. Silvestrovskou estrádou pobavili nielen domácich divákov, ale aj zo susedných obcí. Dá sa povedať, že tento program je už zapísaný v srdciach našich občanov a je oň veľký záujem. Sála kultúrneho domu bola aj tento rok zaplnená.

V programe účinkovali: Lucia Zvarová, Michal Jakabšic, Denis Šimonič, Viktor Brádňanský, Hugo Bračo, Michal  Štork, Dominika Belányiová,  Renáta Brndiarová, Patrícia Franeková , Tomáš  Plavucha, Ján Belányi, Miloš Paššák, Martina Kožiaková, Katka Kožiaková, Monika Koroncziová, Lívia Migaľová, Alžbetka Chmelková a Pavel Chmelko. O zvuk sa staral Pavel Vančík. Kulisy mali na starosti tí čo práve neúčinkovali a svetlo Lucia Zvarová.  Foto, kamera, video Ján Čajko, Michal Píš a Imrich Garlaty.

Silvestrovská estráda sa tento rok začala konkurzom a keďže výberová komisia vybrala dostatočný počet hercov, Silvestrovská estráda sa mohla začať. Na úvod sa začalo trochu netradične pohrebom, po ktorom nasledovala scénka v Krčme a na Úrade. Po reklame o dôchodcoch nasledovala  rozprávka Perníková chalúpka. V programe nechýbali tanečné choreografie. Ako prvé sa na scéne tancom predstavili  dievčatá, s moderným vianočným tancom. V ďalšej časti pokračovali scénkou Hotel  po ktorej nás malý Mirko poinformoval ako mu ide škola. Ďalej nasledoval príbeh zo života seniorov,  rozhovor babičiek v krčme. Svojou návštevou nás poctili príslušníci kmeňa Aborigov z Austrálie v podobe ich tradičného tanca. Po súťaži kde súťažiaci mali uhádnuť z ktorého roku je fotka z Estrády pokračovali reklamy bača a Kubko  a scénka Horúci krompeľ a Východniarky. Na záver, ako to už býva zvykom sa predstavili estrádníci záverečným tancom, ktorým urobili krásnu bodku za celým programom. Tancom s názvom „Skibidi“ odprezentovali ruskú subkultúru tkz. Gopnik. Program slovom sprevádzala naša moderátorka Marianna Resutíková.

Opakovačka záverečného tanca nechýbala ani na 45. ročníku Silvestrovskej estrády. Po záverečnom úklone naším mladým folkloristom, za príjemný večer, plný dobrej nálady, poďakovala riaditeľka Gemersko - malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote Mgr. Darina Kišáková, ktorá odovzdala ďakovný list, prevzal ho riaditeľ Miestneho kultúrneho strediska v Klenovci Jaroslav Zvara, ktorý nakoniec poďakoval a zaželal všetko dobré, hlavne zdravie, šťastie a rodinnú pohodu do nového roku 2019.

Jaroslav Zvara, riaditeľ MKS Klenovec


Vytvorené: 11. 1. 2019
Posledná aktualizácia: 11. 1. 2019 11:24
Autor: Správce Webu